Reklama: Wifi Analyzer Užitečná aplikace pro Androida
Navigace: Krkonoše > Články > Spiritismus v Krkonoších a Podkrkonoší

Spiritismus v Krkonoších a Podkrkonoší

 

 

Spiritistické hnutí - v Podkrkonoší se na konci 19. a v první třetině 20. století pevně usadil duchovní proud, založený na předpokladu možnosti komunikace s dušemi zemřelých. V novopackém muzeu (Nová Paka; místopis;) je spiritismu věnována celá expozice. Co ukrývají medijní kresby? Fenomén spiritismu přibližuje výstava v Nové Pace.

Spiritismus je dodnes živý i když se k jeho praktikování málokdo otevřeně přizná. Ale stále jsou mezi námi pamětníci, kteří o svých zkušenostech otevřeně mluví a pomáhají nám nahlédnout do málo známého světa. Podívejte se na zajímavé video České televize o Krkonošském spiritismu.

Další odkazy:

Karel Sezemský, spisovatel, nakladatel, vůdce čsl. spiritistů.

Psychotronika v okrese Semily - Spiritismus v Podkrkonoší.

Bc. Nora Škorpíková, Moderní český spiritismus (Diplomová práce, Brno 2010).

Co nás čeká po smrti? Náboženský pohled předpokládá určitou formu posmrtné existence, kdežto materialisté vycházejí z představy zející nicoty. Důkazy, jež by vyřešily nejspornější otázky lidské existence, však zatím nikdo nepředložil. Zvláštnímu zájmu se proto těší prožitky blízké smrti. Ty intenzivně zkoumal americký spisovatel, psycholog a lékař Raymond Moody a dokázal popsat charakteristické znaky, jež je provázejí. Jeho knihy (nejznámější má název Život po životě) se ihned po vydání v USA staly světovými bestsellery. Autor v nich shrnul vzpomínky těch, kteří přežili klinickou smrt a došel k pozoruhodnému zjištění – vjemy při umírání bývají shodné a vesměs naznačují možnost jakési další cesty. Pokud vás tato problematika po prostudování výše uvedeného ještě zajímá, podívejte se na rozhovor Raymonda Moodyho s Markem Ebenem v pořadu Čt Na plovárně, na video Čt, Přežil jsem svou smrt, z cyklu Pološero, a video odvysílané TV Barrandov, nazvané Už víte, že smrt neexistuje? 

Vědci mají důkaz: Potvrdili existenci duše  

 

 
© vejacv.albums.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma