Reklama: Wifi Analyzer Užitečná aplikace pro Androida
Navigace: Krkonoše > Přírodní zajímavosti Krkonoš > Černá hora

Černá hora


   Černohorský Express - horní stanice lanovky 1260 m n.m.      foto: Jaroslav Veselý

Černá hora - mapa - Wikipedie - viz také

Černohorské rašeliniště je jedno z největších vrchovištních rašelinišť v Krkonoších, v nadmořské výšce 1165 - 1190 metrů. Rozloha rašeliniště je 66 ha, mocnost 2,5 m a stáří přibližně 6000 let. Na jeho povrchu roste kleč a vzácná květena. Rašeliniště je možné projít po povalové naučné stezce. Ve střední části rašeliniště stojí vyhlídková věž, k níž vede krátká odbočka, a z které je možné přehlédnout místa, kde dříve bývalo rašelinné jezírko. Od vyhlídkové věže můžeme pokračovat v cestě na paseku s Hubertovou vyhlídkou, která jako mnoho dalších míst v okolí poskytuje pěkný výhled na panoráma východních Krkonoš. Obchůzka rašeliniště měří asi 3,5 km. Nejvhodnější doba k návštěvě je v červenci, kdy zde kvete suchopýr pochvatý; Černohorské rašeliniště a okolí - fotogalerie; články: 1 2 3 4 5 6 7;

Čt - Toulavá kamera - Rašeliniště Černé hory

Mnoho turistů využívá jako výchozí bod pro cestu na Černou Horu Janské Lázně, (viz též Wikipedie) město, které je známé radioaktivními, termálními a minerálními prameny a lázněmi pro léčbu nemocí pohybového a nervového ústrojí (první v Evropě). Město je rovněž známé jako sportovní a rekreační středisko. Od srpna 2006 je v Janských Lázních v provozu kabinová lanovka s kabinami pro osm osob. Černohorský express.


   Rozhledna Panorama    foto Jaroslav Veselý

Rozhledna Panorama - 1299 m n.m. - původní stožár staré lanové dráhy z roku 1928, rekonstrukce na rozhlednu byla provedena v roce 1997, celková výška rozhledny 25,7 m, vyhlídková plošina ve výšce 21 m, schodiště o 106 stupních, na vyhlídkové plošině je možné použít zdarma dalekohledy; více info.

Odkazy:
 
Televizní vysílač Černá hora;  Wikipedie;  viz také;

SkiResort Černá Hora -Pec  

 
© vejacv.albums.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma