Reklama: Wifi Analyzer Užitečná aplikace pro Androida
Navigace: Krkonoše > Krkonošská videotéka: filmy, videa, prezentace > Krkonošská videotéka: Čt: Události v Krkonoších (2.1.2019 - 22.5.2019)

Krkonošská videotéka: Čt: Události v Krkonoších (2.1.2019 - 22.5.2019)

 
  Kabinková lanovka na Sněžku   foto Jaroslav Veselý

22.5.2019: Déšť ve Špindlerově Mlýně
Déšť neustává, na těch nejrizikovějších místech stále sledují situaci naši redaktoři - ve Špindlerově Mlýně Přemysl Šrámek a Jana Šrámková v Jizerských horách.

21.5.2019: KRNAP hledá samovýrobce
Na Šumavě kácení omezují, správci parku v Krkonoších zase vyzývají lidi, aby s pilami vyrazili do lesa. Vůbec poprvé tamní park dovolí soukromníkům, aby si sami vytěžili polámané stromy za symbolickou cenu.

21.5.2019: Ústavní soud: Pec pod Sněžkou může regulovat stavební činnost
Ústavní soud se zastal města Pec pod Sněžkou, které chce pomocí "regulačních bublin" omezit stavební činnost mimo centrum horského střediska.

14.5.2019: Sníh v Krkonoších
V Česku stále vládne zima. Navzdory datu v kalendáři ve vyšších polohách pořád sněží. K tomu na mnohých místech fouká silný vítr. Na náhlý návrat zimy jsou ale zkušení horalové zvyklí.

13.5.2019: Krkonošský úklid sněhu
Krkonoše se chystají na letní sezónu. Na cestě od Luční Boudy k chatě Výrovce ale ještě leží několik metrů sněhu, který je potřeba odstranit. Do jarního úklidu proto vyrazili místní s rolbami.

9.5.2019: Opravy léčebny Vesna omezují kapacitu
V Janských Lázních začala přestavba známé dětské léčebny Vesna. Pacienti z celé země se tam léčí po úrazech, dětské obrně nebo jiných nervových onemocněních.

24.4.2019: Krkonoše se chystají na sezonu
V Krkonoších začíná letní sezona. A nejnavštěvovanější české hory se na ni musí připravit. Strážci národního parku teď podél turistických cest rozvěšují stovky značek a informačních tabulí, které na podzim schovali před sněhem. Většinu z nich museli opravit.

11.3.2019: Orkán na Sněžce
Vítr v Krkonoších v noci na pondělí dosahoval síly orkánu. Nejvíc foukalo na Sněžce. Tam naměřili rychlost větru v nárazech až 196 km/h.

8.3.2019: Obří slalom ve Špindlerově Mlýně
Obřím slalomem dnes ve Špindlerově Mlýně začaly závody Světového poháru žen v alpském lyžování: Na české sjezdovky, do Krkonoš, se tento prestižní sportovní podnik vrací po 8-mi letech.

6.3.2019: Špindlerův Mlýn žije Světovým pohárem
Už jenom dva dny zbývají do zřejmě největší sportovní události letošní zimní sezóny. Světový pohár žen v alpském lyžování se po osmi letech vrací do Špindlerova Mlýna. Nejen mimořádné výkony na sjezdovkách, horské středisko čeká i řada omezení. ŽIVĚ: Ze Špindlerova Mlýna Monika Nováková  o aktuální situaci a atmosféře ve Špindlerově Mlýně

27.2.2019: Přípravy na závody SP ve Svatém Petru
V cílovém prostoru Černé Sjezdovky ve Svatém Petru už rostou tribuny pro Světový pohár žen ve sjezdovém lyžování. Ten se do Krkonoš vrací po osmi letech. Přípravy na závod, který bude příští víkend, už teď vrcholí.

26.2.2019: Noc na Sněžce
Sněžka každoročně přiláká statisíce návštěvníků. Stovky z nich na vrcholu přespí - hlavně v letní sezóně.

25.2.2019: Do Krkonoš míří stále více turistů
Do Krkonoš míří stále víc turistů. Zatímco v zimě vyhledávají hlavně lyžařská střediska, po zbytek roku patří mezi nejnavštěvovanější místa Sněžka. Vrchol navštíví denně až deset tisíc lidí. Živě z vrcholu Sněžky - A přímo na vrcholu Sněžky je teď Erik Knajfl.

22.2.2019: Spory o zonaci KRNAP
Mezi starosty obcí Krkonoš a podnikateli a Správou KRNAP propukly spory o novou zonaci národního parku.

13.2.2019: Pomoc turistům ve špatném počasí
Kvůli špatnému počasí na horách zabloudí nebo se ztratí desítky lidí ročně. A mobilní telefon k záchraně mnohdy nestačí. Aby turistům ulehčila cestu, pořídila si majitelka Luční boudy lodní sirénu.

7.2.2019: Zloději v lyžařských střediscích
Ukradená auta, lyžařské vybavení nebo třeba batohy teď zaměstnávají policisty v horských střediscích. Zvlášť o prázdninách. Třeba do Špindlerova Mlýna přijede v zimě i dvacetkrát víc lidí než po zbytek roku.

5.2.2019: Ubytování v kempech v zimě je stále oblíbenější.
Rok od roku u nás přibývá lidí, kteří i v zimě volí místo luxusních hotelů ubytování v kempech. A zatímco přes léto se plní hlavně ty u vody, v zimě vedou tábořiště pod sjezdovkami. Jedno z nejoblíbenějších je ve Špindlerově Mlýně.

5.2.2019: Nové zóny KRNAP
Budou 4. Přibývají klidová území, nejpřísněji chráněná. Těch bude o 1100 hektarů víc než dřív plochy 1. nejpřísněji střežené zóny.

1.2.2019: Dostatek sněhu pomáhá v boji se suchem
Přináší to sice problémy, například v podobě praskajícího vodovodního potrubí nebo kluzkých silnic, ale třeba ochranáři v Krkonoších jsou spokojení.

31.1.2019: Policie už má k dispozici výpověď klíčového svědka v případu pádu dívky z lanovky
Do horského střediska v západních Krkonoších muž přijel ze tři sta kilometrů vzdáleného Werdau. Právě tam se přihlásil okamžitě, jak zaslechl výzvu v médiích.

29.1.2019: Do Jilemnického muzea se vrátilo největší dílo českého krajináře Františka Kavána
Obraz s názvem Kotel v Krkonoších namaloval rodák z nedaleké Víchovské Lhoty v roce 1895 jako oponu pro křížlické ochotníky. Těm se ale vůbec nelíbila, a tak na druhou stranu plátna nechali namalovat jiný motiv.

28.1.2019: Návrat Kavánovy opony
Největší obraz umělce Františka Kavána - Kotel v Krkonoších - se po restaurování vrátil do jilemnického muzea.

24.1.2019: Úrazy na horách
Krkonošská horská služba už během letošní zimní sezóny řešila 920 úrazů. Přbývá lidí, kteří se věnují i extrémním sportům.

23.1.2019: Zatýkání v Krkonoších
Tři zatčené předvedli policisté k výslechu v případu vyšetřování povolování staveb v KRNAP. Je mezi nimi starosta Pece pod Sněžkou. A. Tomášek.

23.1.2019: Kontrola lyžařů v KRNAPu
Pracovníci Krkonošského národního parku dnes vyrazili na kontrolu lyžařů. Zaměřovali se na ty, kteří jezdí v místech, kde nemají co dělat. Pokud je strážci národního parku chytí, neukáznění a bezohlední lyžaři pak musí počítat s vysokými pokutami.

22.1.2019: Záchranáři opravují tyčové značení na horách
Na horách je nového sněhu tolik, že např. tyče, které vyznačují cesty a mají pomáhat s orientací v terénu, někde pod jeho vrstvou úplně zmizely. V Krkonoších už kvůli tomu v minulých dnech taky několik lidí zabloudilo.

21.1.2019: Obrovský Krakonoš na náměstí v Jilemnici
Na Masarykově náměstí v Jilemnici postavili sněhového Krakonoše. Letos jsou k tomu podmínky ideální. Sochu vytvořili z tří set tun sněhu. Vysoká je téměř osm metrů.

18.1.2019: Obavy ze změny zonace v Krkonoších
Správa KRNAP chce změnit zónování národního parku. Provozovatelé lyžařských areálů i starostové měst a obcí se obávají omezení rozvoje turtistiky v Krkonoších.

18.1.2019: Ztraceni na Sněžce
Při sestupu z vrcholu Sněžky museli asistovat členové Horské služby z Pece pod Sněžkou. Dva muži, kteří byli na vrcholu odhazovat návěje cestou zpátky zabloudili.

17.1.2019: Lidé pracují na Sněžce, i v extrémních podmínkách
Na Sněžce foukal nárazový vítr o rychlosti přes 140 Km/hod, přesto na vrchol přišli pomáhat dobrovolníci odhazovat sníh.

15.1.2019: Cvičení záchrany člověka z laviny
Nebezpečné lavinové zóny dobře znají členové horské služby v Krkonoších. Každou zimu absolvují několik cvičení, jak se s lavinami vypořádat.

15.1.2019: V Krkonoších stouplo riziko pádu lavin
Ode dneška tam platí čtvrtý stupeň nebezpečí z pěti možný

11.1.2019: Úprava běžeckých stop v Krkonoších
Na hřebenech Krkonoš napadl od nového roku metr nového sněhu. Počasí láká na víkend na horách a tisíce lidí míří do Krkonoš i kvůli běžkám. Místní rolbaři proto upravují stovky kilometrů běžeckých tras.

7.1.2019: Krkonoše mají stále Vánoce
Zatímco ve většině českých domácností začíná povánoční úklid a stromky končí u popelnic, hoteliéři v Krkonoších výzdobu ještě několik dní ponechají.A to kvůli hostům z Ruska, kterým včerejším večerem začaly pravoslavné Vánoce.

3.1.2019: Lavinové nebezpečí v Krkonoších
V Krkonoších platí třetí stupeň lavinového nebezpečí z pěti - důvodem je husté sněžení v kombinaci se silným větrem a střídáním teplot.

2.1.2019: Doprava v Krkonoších
Živý vstup redaktorky Věry Hofmanové.

2.1.2019: Noční vítr v Krkonoších
Silný nárazový vítr v Krkonoších dosahoval rychlosti přes devadesát kilometrů za hodinu. Po oblevě se do hor vrátilo sněžení.
 

 
© vejacv.albums.cz - vytvořte si také své webové stránky zdarma